(PHOTO) Dva općinska odbora HDZ-a iz Virovitičko-podravske županije - Pitomača i Crnac - svečano su obilježila 29. obljetnicu osnutka.

PITOMAČA: HDZ nema ozbiljnu alternativu!

Dani ponosa i slave

Na svečanosti u Starom Gradcu u Općini Pitomači, okupljenim se članicama i članovima HDZ-a obratio predsjednik virovitičko-podravskog HDZ-a i saborski zastupnik Josip Đakić te ih u svom govoru podsjetio na dane osnivanja naše stranke - kako bi mladima predočio koliko je hrabrosti, muke i truda uloženo u izlazak iz komunističkog sustava, obranu i oslobođenje Domovine te potom izgradnju razrušene zemlje.

- Budućnost je u obrazovanju, što se na području naše županije vidi kroz izgradnju više od 30 škola i visoke škole koja će uskoro postati veleučilište!

Populisti ne nude rješenja

Okupljenima se obratio i virovitičko-podravski župan te član Predsjedništva Županijskog odbora HDZ-a Igor Andrović.

- Rejting nam je nadmoćan jer hrvatski ljudi prepoznaju tko je odgovoran i tko radi, a tko „prodaje maglu“ i populizam te ne nudi nikakva rješenja. HDZ zasigurno danas nema ozbiljnu alternativu, nema stranke koja mu je ravna. Isto tako, nema ljudi koji mogu voditi ovu općinu, županiju i državu kao što to mogu odraditi ljudi iz HDZ-a.

Brojni razvojno-socijalni projekti

O radu Općinskog odbora HDZ-a Pitomača govorio je njegov predsjednik i načelnik Općine Željko Grgačić, prisjetivši se osnivanja stranke i njenog rasta kroz proteklih 29 godina. Istaknuo je da je općinski HDZ sve ove godine fokusiran na poboljšanje standarda svih žitelja Pitomače.

- Projekti na kojima radimo i koje realiziramo imaju vidljiv, mjerljiv i nadasve pozitivan utjecaj na gospodarstvo, odgoj i obrazovanje, komunalnu infrastrukturu, kulturu, šport, poljoprivredu te turizam, kao i investicijsku klimu u našoj općini.

CRNAC:

Povijesni skup u Velikom Rastovcu

U Velikom Rastovcu, na proslavi 29. obljetnice osnutka i rada HDZ-a općine Crnac, našim se članicama i članovima - koji su ispunili dvoranu do posljednjeg mjesta - obratio predsjednik Općinskog odbora i načelnik Općine Crnac Mato Damjan.

Naglasio je da je u Velikom Rastovcu osnovan prvi temeljni ogranak na području bivše Općine Orahovica i drugi na području Virovitičko-podravske županije.

Ulaganja u zdravstvo, poljoprivredu, školstvo…

Prisutnima se obratio i zamjenik virovitičko-podravskog župana Darko Žužak.

- Ulažemo u zdravstvo, poljoprivredu, gospodarstvo, školstvo… U najvećem broju projekata na području jedinica lokalne samouprave sudjeluje upravo Virovitičko-podravska županija. Mi smo uvijek tu kada nas trebate, a tako će biti i ubuduće u cilju razvitka naših općina - rekao je Žužak, dodavši da je stranka na polovici ovog mandata ostvarila gotovo sve projekte koje je i prezentirala u kampanji.

Mladi i sposobni ljudi

Govor je i na ovoj proslavi održao predsjednik Županijskog odbora HDZ-a Josip Đakić.

- Iskreno sam sretan što ovdje vidim puno mladih te što će Općina Crnac uskoro dobiti i novi vrtić. Danas imamo mlade načelnike, ravnatelje, mladog župana, dolaze nove generacije - na što smo ponosni! Učinit ćemo sve da zaustavimo odlazak mladih iz Lijepe Naše. Kada je ova, naša Vlada uspjela riješiti problem Agrokora, spasiti desetine tisuća radnih mjesta te spriječiti gospodarski slom, time se potvrdilo da se radi o sposobnim ljudima, ljudima koji Lijepu Našu vode na put boljeg života.